ZdeněkAltman.cz - diagnostika, kurzy, odborné konzultace
Objednávky
Kontakt, přihlášení se na kurzy, organizace kurzů, objednání vyšetření ajn.
Publikace
Test apercepce ruky
Kresba postavy
Test stromu
Životopis
Stručný životopis - praxe, zkušenosti
Názory
Výroky, postřehy a zajímavé citáty

 
Kontakt:
Zdeněk Altman
z.altmanzavináčvolny.cz

Aktuálně
Ve školním roce 2020/2021 pořádám vybrané kurzy online. Pro bližší info mě kontaktujete
e-mailem.


Životopis


Mgr. Zdeněk Altman


absolvent jednooborové psychologie na FFUK v Praze
30 let odborné praxe
trvalé bydliště v Praze 9

Zdeněk Altman
Mám dlouholetou praxi (12 let) v pedagogicko – psychologických poradnách, zabýval jsem se zejména výchovnými problémy v období dospívání. Nyní pracuji jako soukromý psycholog, věnuji se zejména lektorské činnosti, diagnostice a psychologickému poradenství.

V rámci lektorské činnosti přednáším a provádím psychologické výcviky v různých oblastech: např. pro vedoucí pracovníky, personalisty, odborné pracovníky ve školství, sportovní trenéry, politiky, úředníky magistrátu, širokou veřejnost apod. Zaměřuji se zejména na dovednosti potřebné pro práci s lidmi a aplikaci psychologických poznatků v praxi: např. výcviky komunikačních dovedností, zvládání konfliktů, umění sebeprezentace, sebepoznání, agresivita, stres, obrany proti manipulaci, výchovné problémy ajn.

V oblasti psychologické diagnostiky se zabývám prováděním výběrů a posuzování osob v rámci personálního poradenství (individuální diagnostika i Assessment Centre), odbornými konzultacemi v oblasti lidských zdrojů a personálními audity (Personnel Development Audit).

Vedle toho se věnuji diagnostice i teoreticky, zejména projektivním technikám.
Jsem autorem odborných příruček: Test stromu a Kresba postavy. Hodně se věnuji vedení odborných kurzů pro psychology věnovaných různým projektivním metodám.

Další zkušenosti - využití komunikačních dovedností v praxi: moderování (brainstorming), kvalitativní průzkum trhu (moderování skupin, analýzy výsledků), pomoc při řešení problémů a konfliktních situací (mediace), popularizace psychologie v médiích (vystoupení v rozhlase, TV, publikace v různých časopisech)

Zpět

(c) 2012 Jan Altman